בשנים האחרונות, הוזכרו לא אחת "מזונות על", מאכלים מן  הטבע שיש להם רשימה ארוכה של סגולות ויתרונות בריאותיים, היכולים לסייע בטיפול במגוון בעיות גופניות ומחלות, כולל מחלת הסוכרת.

 

תות עץ 6 צמחים אסכרקס

תות עץ

Morus Alba

חוקרים מצאו שתותי עץ מסייעים בהפחתת כולסטרול, מניעת סרטן ושיפור פירוק הסוכר בדם. תותים מסוג זה מכילים חומר בשם DNJ – Deoxynojirimycin  אשר מונע עלייה של רמות הסוכר בדם לאחר ארוחות, מה שמסייע לחולי סוכרת לשמור על רמות גלוקוז תקינות

סירפד 6 צמחים אסכרקס

סירפד

URTICA

הסרפד הוא רכיב טבעי שיכול לעזור בצורה נפלאה בכל הנוגע לטיפול בסוכרת ללא כימיקלים. הצמח עם העלים הקוצניים מסייע לניקוי רעלים מהגוף, ממגר דלקות מעי ובדומה לתות העץ, מסייע בהורדת רמות הסוכר בדם. ההשפעות המיטיבות הללו נובעות משילוב של מספר רכיבים פעילים כמו פלבנואידים, סטרולים ופנולים אשר נלחמים בנזקי חמצון וגם מביאים להשפעות המיטיבות על רמות הסוכר בדם.

לענה מצויה 6 צמחים אסכרקס

לענה

Artemisia

הלענה המצויה, שידועה גם בשמה המדעי "ארטמיסיה". הלענה נלחמת בדלקות ביעילות רבה, עוזרת לטפל בזיהומים שנגרמים כתוצאה מסוכרת, מרגיעה את מערכת העצבים וגם נלחמת בסוכרת בצורה ישירה. במחקר שפורסם בשנת 2012, נמצא ששימוש בשמן לענה הביא לירידה ניכרת ברמות הסוכר בדם בקרב חולי סוכרת.

שן ארי 6 צמחים אסכרקס

שן ארי

Taraxacum

צמח ממשפחת המורכבים שעיקר השימוש בו הוא בשורש ומשמש בד"כ לטיפול בתהליכי העיכול ובפעילות הכבד ומגביר ייצור הפרשת מיצי מרה הוא אנטי דלקתי ומשלשל עדין. תכונות נוספות רפואיות, מפחית שומנים בדם וכן מטפל בכבד שומני שנמצא יותר באנשים עם נטיה להשמנה. אצל נשים מבוגרות, משמש לטיפול בבריחת סידן.

פקעות ורד 6 צמחים אסכרקס

פקעות ורד

Rose Hips

עיקר הערכים של פקעות הורד-פרי צמח הורד, הוא טיפול בהשמנת יתר. בעבודות אחרונות שנעשו נמצא שהוא מסייע בהפחתת משקל ובעיקר בשומן הביטני. הפחתה בשומני הדם מפחיתה את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

החומר הפעיל הינו הטילירוזיד נוגד חמצון אנטי דלקתי ומכיל תכונות אנטי בקטריאליות. לפקעות עשיר בויטמינים בעיקר בויטמין סי ואיי ובמתכות חיוניות כמו ברזל סלניום מנגן וקומפלקס ויטמין B. 

קינמון 6 צמחים אסכרקס

קינמון

Cinnamomum

מקור התבלין הוא בעץ הקינמון- בקליפתו. קיימים שני סוגי קינמון: קסיה (סין) הינו הנפוץ לבישול , צילון (סרי לנקה) הינו הקינמון "האמיתי". בשווקי המערב משווקים בעיקר את הקסיה בגלל מתיקותו המופחתת. הצילון מומלץ כי אינו רעיל.

הקינמון נוטה להאט את פעולת המעיים ובכך לאפשר עיכול טוב יותר, בעל פעילות אנטי מיקרוביאלית בעיקר נגד פטריות ומווסת את רמת הסוכר. בסוכרת מסוג 2, ע"י שיפור יכולת התגובה לאינסולין. ישנם בו חומרים שמפחיתים יצירת קרישי דם בשל השפעתו על כדוריות הדם.